flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу від 29.04.2025 року

                                                                                                                                                                                                                                                        Затверджено

                                                                                                                                                                                                                                                 рішенням зборів суддів

                                                                                                                                                                                                                                                 Покровського районного суду  

                                                                                                                                                                                                                                                 Дніпропетровської області

                                                                                                                                                                                                                                                 (протокол № 1 від 29.04.2025 р.)

                                       Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду Дніпропетровської області

  1. Загальні положення

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду Дніпропетровської області (далі Засади) розроблені  відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 11.11.2024 № 39. (далі – Положення про АСДС).

 1.2. Зміни до Засад вносяться шляхом прийняття відповідного рішення зборами суддів Покровського  районного суду Дніпропетровської  області.

 1.3. Засади, а також зміни до них вносяться до автоматизованої системи документообігу суду не пізніше робочого дня, що настає після проведення відповідних зборів суддів.

 1.4. Інші питання, що стосуються здійснення автоматизованого розподілу справ та функціонування автоматизованої системи документообігу, що прямо не врегульовані цими Засадами, регулюються наказами про визначення функціональних обов’язків та прав користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

 

 2.Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи, надання та позбавлення права доступу до неї визначаються на підставі наказу про визначення прав користувачів автоматизованої системи документообігу.

 2.2. Користувачі автоматизованої системи відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи передбачену цим Положенням інформацію з використанням кваліфікованого електронного підпису.

2.3. Користувачі автоматизованої системи зобов’язані виконувати вимоги Положення та забезпечувати конфіденційність інформації, яка в ній міститься.

 2.4. Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи в суді несе керівник апарату суду, а за забезпечення її належного технічного функціонування – головний спеціаліст.

 

2.5.Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи тягне відповідальність, установлену законом.

 

  1. Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху

3.1 Вхідна кореспонденція, в тому числі і процесуальні документи, приймається, опрацьовується та реєструється в КП «Д-3» відповідальною особою апарату суду щоденно протягом робочого часу, визначеного Правилами внутрішнього трудового розпорядку.     

3.2 У разі неможливості з об'єктивних причин (відсутність електроенергії, не функціонування автоматизованої системи тощо) здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження така, кореспонденція реєструється в автоматизованій системі в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату суду, із зазначенням причин встановлення такого терміну на підставі службової записки відповідальної особи суду за розподіл справ в суді.

3.3  Реєстрація вхідної кореспонденції, етапи її руху у неробочий час (вихідні та святкові дні) і надурочний час здійснюється відповідальною особою апарату суду у справах, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) на підставі наказу про встановлення чергування.

3.4. Документи, які отримано від учасників судового процесу або їх представників, безпосередньо під час судового засідання за резолюцією судді (судді-доповідача) передаються помічником судді/секретарем судового засідання для реєстрації до канцелярії суду не пізніше наступного робочого дня, після чого долучаються до матеріалів справи.

3.5. Реєстрація вихідних документів, в тому числі і процесуальних, здійснюється користувачами автоматизованої системи, яким надано до неї доступ відповідно до їх функціональних обов'язків щоденно протягом робочого часу.

3.6 Службові записки, доповідні записки подані суддями та працівниками апарату підлягають  реєстрації у автоматизованій системі документообігу суду у гілці «Загальні канцелярія»/«Внутрішні та організаційно-розпорядчі документи»/«Внутрішні документи».

3.7  Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами судової справи, виправлення технічних помилок, описок тощо.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

 4.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

У разі надходження судових справ поштою, електронною поштою або через підсистему «Електронний суд» наприкінці робочого дня – розподіл таких справ здійснювати на наступний робочий день.

4.2. Збори суддів мають право визначати особливості автоматизованого розподілу судових справ у випадках, прямо передбачених Положенням про АСДС.

4.3. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за два місяці до закінчення повноважень судді;

за сім календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше п’яти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

за один робочий день до початку відпустки, якщо її тривалість становить від п’яти до тринадцяти календарних днів (за наявності наказу голови суду);

у період відпустки судді;

за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше п’яти календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні (за наявності наказу голови суду);

під час тимчасової непрацездатності судді;

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя - з моменту прийняття рішення про призначення/обрання;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

4.4. Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень та кримінальних справ по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб.

Кримінальні провадження або кримінальні справи по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб розглядають судді (суддя), уповноважені зборами суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області, які обираються на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно.

Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно.

 4.5. Коефіцієнт адміністративної посади.

 У зв’язку з неукомплектованістю суддівського штату, з метою недопущення порушення строків розгляду судових справ, для всіх суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області, при автоматизованому розподілі справ коефіцієнт адміністративної посади дорівнює 1(100%).

 4.6. Склад колегій

Відповідно до п. 2.3.11 Положення про автоматизовану систему документообігу суду збори суддів визначають склад колегій суддів суду.

 У зв’язку з неукомплектованістю суддівського штату Покровського районного суду, можливість формування колегій відсутня.

 4.7. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді проводиться щодо:

клопотань (подань, скарг), які надійшли в межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР), якщо інший порядок не визначений зборами суддів;

судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування судових рішень, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також судових рішень, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи.

 заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

заяви про перегляд заочного рішення;

заяви та клопотання з процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;

матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору в судовій справі, у якій відкрито провадження;

заяв про відновлення втраченого судового провадження;

заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;

заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;

позовних заяв, які надійшли після подання до суду заяви про забезпечення позову або доказів;

справ про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

справ про адміністративні правопорушення, які поверталися суддею на доопрацювання;

За відсутності заборони у процесуальному законі збори суддів мають право передбачити інші випадки передачі судових справ (проваджень) раніше визначеному в судовій справі судді, судді-доповідачу.

У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (судді-доповідача) у випадках, передбачених підпунктами 2.3.39.1-2.3.39.19, підпунктом 2.3.39 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу за правилами, визначеними Засадами використання автоматизованої системи документообігу суду.

Не розподіляються на суддю, слідчого суддю, який перебуває в нарадчій кімнаті, справи, що підлягають невідкладному розгляду. За для усунення обставин, які можуть мати наслідки порушення строку розгляду судових справ, під час перебування суддів у нарадчій кімнаті, секретарі судового засідання звертаються до керівника апарату суду (заступника керівника апарату суду) з письмовою заявою щодо проставлення у табелі обліку робочого часу КП «Діловодство-3» судді відмітки «нарадча кімната».

  1. Порядок розподілу судових справ, у випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду

 5.1. Знеструмлення електромережі суду, вихід з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів, відповідно до цього Положення фіксуються актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

Електронні примірники зазначених актів вносяться до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня, що настає після усунення обставин.

5.2 За наявності вище вказаних обставин канцелярія суду здійснює приймання матеріалів та справ у звичному порядку, складаючи їх за хронологією. Реєстрація та розподіл таких справ в автоматизованій системі документообігу суду  здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день (у разі значного обсягу справ та матеріалів та відновлення роботи в кінці робочого дня) після усунення обставин зазначених в п. 2.3.49 Положення.

 Справи, які в передбачених законом випадках, мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів  забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу  на обшук чи огляд житла тощо), у випадку настання вище вказаних обставин, розподіляються в ручному режимі на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду.

Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, що унеможливили автоматизований розподіл справи, до автоматизованої системи вноситься інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

  1. Порядок реєстрації та розподілу справ, які підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні

6.1. У разі надходження до суду після закінчення робочого дня судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) розподіл зазначених справ проводиться між всіма суддями, що мають повноваження на день розподілу, згідно табелю обліку використання робочого часу суддів з урахуванням спеціалізації.

6.2. Справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду в неробочий день шляхом внесення відповідних даних до табелю графіку роботи суддів в програмі "Д-3", відповідальними працівниками та розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду.

У випадку виникнення поважних обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді невідкладних справ (клопотань), черговий суддя повинен письмово повідомити керівника апарату про такі обставини, що є підставою для повторного автоматизованого розподілу справи.

  1. Особливості функціонування автоматизованої системи у Покровському районному суді Дніпропетровської області

 Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду, затверджуються Рішенням зборів суддів, вносяться до автоматизованої системи документообігу суду та оприлюднюються на веб-порталі «Судова влада України».

 Вказані Засади вводяться в дію з моменту затвердження зборами суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області.

 У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду, збори суддів новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду в новій редакції, які вносяться до автоматизованої системи документообігу суду та оприлюднюються на веб-порталі «Судова влада України».

 

Керівник апарату суду                                                   Валентина ІЗІМЕНКО