Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В період проведення позачергових виборів депутатів Верховної ради України і до завершення виборчого процесу, Покровський районний суд Дніпропетровської області буде працювати в особливому режимі.
Крім того, нагадуємо, що порядок звернення громадян до судів при реалізації ними виборчих прав, та порядок розгляду судами таких категорій справ, територіальна та предметна підсудність справ регулюються Кодексом адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.2 частини 1 статті 20 КАС України, Покровському районному суду Дніпропетровської області як адміністративному суду підсудні адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
- уточнення списку виборців;
- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум.
Виборчі права громадян належать до найважливіших прав і свобод людини, що гарантуються державою. Підставою для реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці. Виборець може бути у списках лише на одній виборчій дільниці. Однак буває так, що прізвище виборця випадково (через адміністративну чи технічну помилку) відсутнє у списках виборців, або занесене більше одного разу.
У такому випадку виборець може звернутися до суду з адміністративним позовом, аби захистити свої виборчі права, а саме для уточнення списків виборців, у тому числі включення або виключення зі списку себе чи інших осіб, у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Право звернутися з адміністративним позовом про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, має кожен, хто має право голосу на відповідних виборах або референдумі.
Адміністративні справи щодо уточнення списку виборців розглядає місцевий загальний суд як адміністративний суд за місцезнаходженням відповідної комісії.
Відповідно до ч.4 ст. 273 КАС України рішення, дії чи бездіяльність територіальних (окружних) виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів, виборів Президента України, народних депутатів України; обласних комісій з референдуму і комісії Автономної Республіки Крим з всеукраїнського референдуму, а також членів зазначених комісій оскаржуються до окружного адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Частиною п’ятою ст. 273 КАС України визначено, що рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії.
Особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, які порушують законодавство про вибори та референдум регулюються статтею 275 КАС України.
За повідомленням прес-служби суду