flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Дніпрі на базі Дніпровського апеляційного суду з працівниками судів чотирьох областей України обговорили нову редакцію українського правопису

08 липня 2019, 14:40

3 липня 2019 року у Дніпрі РВ НСШУ провело підготовку працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів на тему: “Українське ділове мовлення. Мистецтво правового письма. Нова редакція українського правопису”. Участь у навчанні також взяли працівники Покровського районного суду Дніпропетровської області: помічник судді Холод Анна Сергіївна, секретар Пришко Сніжана Григорівна та судовий розпорядник Чердаклієв Максим Андрійович.

З вітальними словами перед слухачами виступив директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко, який познайомив учасників з метою заходу і регламентом роботи семінару, а також з доцентом кафедри української та іноземних мов ДРІДУ НАДУ, кандидатом філологічних наук Неоніллою Баракатовою.

Заступник директора, кандидат наук з державного управління Алла Баштанник привітала слухачів і звернула увагу учасників на необхідності постійного вдосконалення рівня володіння діловою українською мовою в професійній діяльності працівників апаратів судів: “Кабінет Міністрів України 22 травня 2019 року схвалив нову редакцію Українського правопису, яка замінить версію 1999 року. Оскільки з 3 червня 2019 року ці правила почали діяти, особливої уваги потребує вивчення змін в сучасній мовно-писемній практиці, правил написання нових запозичених слів і нових власних назв; уникнення застосування застарілих формулювань орфографічних норм”.

Неонілла Баракатова коротко розповіла про історію українського правопису і зосередила увагу слухачів про оновлені правописні норми сучасної української мови в юридичному підстилі офіційно-ділового стилю. Під час виконання практичних завдань семінару учасники мали можливість поглибити знання щодо етикету усного й писемного мовлення, а також вивчення граматичних структур мови судочинства.

Наприкінці заходу викладач провів усне експрес-опитування та надав відповіді на запитання.

За інформацією РВ НСШУ