flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Апеляційна скарга у цивільних справах

 

Вимоги до апеляційної скарги у цивільних справах

Апеляційною інстанцією у цивільних справах є судові палати у цивільних справах апеляційних загальних судів, у межах територіальної юрисдикції яких знаходиться місцевий суд, який ухвалив судове рішення, що оскаржується.

 

Право апеляційного оскарження

 

1.Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, що суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

2.Ухвала суду першої інстанції оскаржується в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадках, передбачених статтею 293 ЦПК України.

Строки апеляційного оскарження

1. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

2.  Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її оголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

3.  Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається з розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення року, про що постановляється ухвала.

 

Форма і зміст апеляційної скарги

 

1. Апеляційна скарга подається у письмовій формі.

2.  В апеляційній скарзі мають бути зазначені:

1) найменування суду, до якого подається скарга;

2)  ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;

3)       ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;

4)  рішення або ухвала, що оскаржуються;

5)      в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необгрунтованої відмови у прийнятті доказів, правильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне (значення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин);

6)   нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;

7)  клопотання особи, яка подала скаргу;

8)  перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

3.  Апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.

4.     До апеляційної скарги, поданої представником, має бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо ці документи раніше не подавалися.

5.   До апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

 

Порядок подання апеляційної скарги

 

1.     Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

2.     Суд першої інстанції на наступний день після закінчення строку для подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду.

До апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 295 ЦПК країни, а також у разі несплати суми судового збору чи неоплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи застосовуються положення статті 121 ЦПК України.