flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду Дніпропетровської області від 20.12.2016 року

                                                                                                                                                                                   Додаток 1

 

                                                                                                                         Затверджено

                                                                                                                         рішенням зборів суддів

                                                                                                                         Покровського районного суду  

                                                                                                                         Дніпропетровської області

                                                                                                                          (протокол № 10 від 20.12.2016р.)

 

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу Покровського районного суду Дніпропетровської області

 

Загальні положення

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду у Покровському районному суді Дніпропетровської області (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Покровському районному суді Дніпропетровської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року №30  (у редакції рішення Ради суддів України від 22.07.2015 року №79) відноситься до повноважень зборів суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області.

Засади враховують можливість реалізації суддями функцій зі здійснення правосуддя з урахуванням штатної чисельності суддів, наявної у суді кількості залів судових засідань, раціонального використання робочого часу як з метою належної підготовки суддів до розгляду справ, так і з метою виконання повноважень, що безпосередньо не пов’язані зі здійсненням правосуддя.

Порядок документообігу у суді регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міста Києва та Севастополя, апеляційному суді АРК та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, процесуальним законодавством та цими Засадами.

Встановлення коефіцієнтів адміністративних посад

Коефіцієнт справ, що підлягають розподілу для розгляду суддею, у разі виконання ним адміністративних повноважень голови суду, становить - 0,6.

 

 

Спеціалізація суддів з розгляду судових справ

В Покровському районному суді Дніпропетровської області встановлено спеціалізацію з розгляду таких судових справ:

- адміністративні справи;

- кримінальні справи;

- невідкладні судові розгляди;

- справи про адміністративні правопорушення;

- справи щодо неповнолітніх;

- цивільні справи;

- інші.

Збори суддів відповідного суду мають право запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

У суді запроваджено спеціалізацію з розгляду кримінальних проваджень та кримінальних справ по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб.

Кримінальні провадження або кримінальні справи по обвинуваченню неповнолітніх (малолітніх) осіб розглядають судді (суддя), уповноважені зборами суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області, які обирається на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно.

Слідчі судді, до повноважень яких належить здійснення у порядку передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, обираються зборами суддів на строк не більше трьох років і можуть бути переобрані повторно.

Збори суддів відповідного суду мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов'язаних із здійсненням правосуддя, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи тощо.

Збори суддів відповідного суду мають право розглядати питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом.

  

Склад колегій

Відповідно до п. 2.3.11 Положення, якщо розгляд справ здійснюється колегіально, склад колегії суддів визначається автоматизованою системою.

Порядок розподілу судових справ, у випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду

У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів і відповідно до вимог підпункту 2.3.55 пункту 2.3 Положення зафіксовано актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату або особи, яка виконує його обов’язки, із зазначенням у них дати, часу настання та закінчення дії відповідних обставин, причин виникнення, заходів, вжитих для їх усунення.

За наявності вище вказаних обставин канцелярія суду здійснює приймання матеріалів та справ у звичному порядку, складаючи їх за хронологією. Реєстрація та розподіл таких справ в автоматизованій системі документообігу суду  здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день (у разі значного обсягу справ та матеріалів та відновлення роботи в кінці робочого дня) після усунення обставин зазначених в п. 2.3.55 п. 2.3 Положення.

Справи, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів  забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу  на обшук чи огляд житла тощо), у випадку настання вище вказаних обставин, розподіляються в ручному режимі на підставі письмового розпорядження керівника апарату суду, яке не пізніше наступного дня (після відновлення роботи системи) заносить до автоматизованої системи документообігу суду, з наступним занесення інформації про справу до автоматизованої системи документообігу суду невідкладно після налагодження роботи системи.

Порядок реєстрації та розподілу справ, які підлягають реєстрації та/або розгляду в неробочі дні

Справи, які відповідно до чинного законодавства підлягають реєстрації та/або розгляду у неробочі дні (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо), підлягають реєстрації та розподілу в автоматизованій системі документообігу суду в неробочий день шляхом внесення відповідних даних до табелю графіку роботи суддів в програмі "Д-3", відповідальними працівниками та розглядаються суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні відповідно до графіка затвердженого головою суду.

Розподіл судових справ між суддями

         Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату Покровського районного суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

         У суді може застосовуватися:     

автоматизований розподіл судових справ одразу після реєстрації відповідної судової справи;

пакетний автоматизований розподіл судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

повторний автоматизований розподіл судових справ.

         Особливості автоматизованого розподілу судових справ визначаються зборами суддів відповідного суду з урахуванням цього Положення.

         Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

за два місяці до закінчення повноважень судді; 

за чотирнадцять днів, якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);

за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

у період відпустки судді; 

за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

під час тимчасової непрацездатності судді;

за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

         Якщо інше не встановлено зборами суддів відповідного суду, дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

         При внесенні до автоматизованої системи "Д-3" справ, які розглядалися судом до 2010 року і не були внесені в програму "Д-3", розподіл судді проводиться не автоматично. Здійснюється протокол передачі справи раніше визначеному судді. (Приклад: щоб в основній карточці розподілити суддю, який слухав справу необхідно зайти в розділ "Судді" та відмітити "Судді, які не мають права брати участь у розгляді" та здійснити розподіл. Карточку закрити та на неї натиснути правою кнопкою мишки і вибрати пункт "Створити на основі поточної". В такому ж порядку, як і в основній карточці обирається суддя).

         Справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після дооформлення передаються до канцелярії суду, де створюється нова ОСК на основі попередньої з типом поєднання "Після дооформлення". Поєднання відбувається в межах одного суду та розподіл відбувається на загальних підставах.

         Кримінальні провадження, які надійшли до суду після дооформлення передаються до канцелярії суду, де створюється нова ОСК на основі попередньої з типом поєднання "Після дооформлення". Поєднання відбувається в межах одного суду та розподіл відбувається на загальних підставах.

         Керівник апарату  суду (заступник керівника апарату суду) або працівник апарату суду, який наділений повноваженнями адміністратора автоматизованої системи документообігу суду повинен вносити відомості до КП "Д-3" в таких випадках: "Нарадча кімната" - в разі непрацездатності судді з причини знаходження його в нарадчій кімнаті, за усною вказівкою судді; "Хвороба" -  у разі знаходження судді на лікарняному за усною вказівкою голови суду (особи, яка виконує його обов'язки); "Відпустка 14 і більше днів" - у разі підписання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) наказу на відпустку судді; "Відрядження коротке (1-6 днів)" - у разі підписання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) наказу на відрядження судді; "Навчання" - у разі підписання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) наказу про направлення судді на навчання або за  усною вказівкою голови суду (особи, яка виконує його обов'язки, судді), якщо навчання проходить в приміщенні суду; "Важка справа" - якщо суддя розглядає важку справу, що потребує безперервного розгляду на протязі одного робочого дня і більше за усною вказівкою судді; "Адміністративна бронь" - у разі виконання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) адміністративних обов'язків не пов'язаних з розглядом судових справ, за усною вказівкою голови суду ( особи, яка виконує його обов'язки); "Відпустка менше 14 днів" - у разі підписання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) наказу на відпустку судді; "Відрядження тривале (від 7 днів)" - у разі підписання головою суду (особою, яка виконує його обов'язки) наказу на відрядження судді; "Призначення членом ВККСУ" та "Згідно з рішення зборів суддів".

Застосування положень Засад використання автоматизованої системи документообігу суду

         Вказані Засади вводяться в дію з моменту затвердження зборами суддів Покровського районного суду Дніпропетровської області.

         Зміни до Засад вносяться шляхом викладу Засад в новій редакції та їх затвердження зборами суддів (п. 1.4.9 Положення).

         Засади підлягають опублікуванню на веб-порталі судової влади України.

         Засади є обов'язковими для застосування всіма суддями та працівниками апарату суду.

 

В.о. керівника апарату суду                                                 В.К. Головко